Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunspor, Ziraat Türkiye Kupası maçında 3. Lig 3. Küme ekiplerinden Muş 1984 Muşspor’u yenerek üst çeşide ismini yazdırdı. Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, maçın akabinde basın mensuplarının sorularını cevapladı.
“Bizim 11 bireye değil, 27 şahsa gereksinimimiz var”
Turu geçtikleri için memnun olduklarını belirten Hüseyin Eroğlu, “Fiziksel manada birtakım oyuncularımızı oynatarak maç manasında yakalamamış gereken bir maçtı. Bu tip maçlar güç olur. Çeşidi geçmek istiyorduk ve tüm oyuncularıma da baht vermek istiyordum. Zira hepsine gereksinimimiz olacak. Bizim 11 bireye değil, 27 bireye gereksinimimiz var. Benim için sistem, oyun gelişimi, oyuncu gelişimi çok bedelli ve kıymetli. Burada da uygun bir maç oynadığımızı düşünüyorum. Bu tip maçlarda rakip 3. Lig’den de gelse motivasyonu yüksek oluyor. Gol atamadığın müddette de müddet daha da uzuyor ve daha da motive oluyorlar. Kazandığımız ve tipi geçtiğimiz için memnunum. Bu alanımızda her kadrosu yeneceğimizi tez ediyorum. Seyircinin takviyesi ile bilhassa de kendi alanımızda kazanmak istiyoruz. Dışarıdaki maçlarda da puan yahut puanlarla dönerek amaca ulaşmak istiyoruz” dedi.
Sakatlanarak oyundan çıkan Fofana hakkında da bilgi veren Hüseyin Eroğlu, “Şu anda ağrısı var lakin bugün yarın belirli olur. Kasığından ağrısı olduğunu söylüyorlar. Daha evvelden olmuştu ve ağrıları geçti. Bizim de temennimiz çabuk geçmesi. Bizde üzüldük lakin Fofana’nın denetimi yarın netleşir. Onunla ilgili bilgiyi size aktarırız” diye konuştu.
Ahmet Sağat’ın performansının arttığını tabir eden Hüseyin Eroğlu, “Ahmet Sağat’tan bu türlü bir performans bekliyordum. Buraya geldiğinde de gol hükümdarı olarak geldi. İdman performansı da 2-3 haftalık süreçte her geçen gün artmaya başlamıştı. Yaptığımız özel çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bandırma maçında da 2-3 tane duruma girdi orada da atabilirdi. Fakat beklediğimiz bir performanstı. Buradan tebrik ediyorum. Bunun da artacağını düşünüyorum” biçiminde konuştu.
SAMSUN (İHA)